Agricities ; Vareš belediyesi Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği'ne katıldı haber sayfasında

Haber Tarihi: 06.06.2022
Vares

25.05.-28.05.2022 döneminde. Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği "Tarımlar" Asamblesi, Vareş belediyesinin söz konusu kolektifin yeni bir üyesi olarak katıldığı Konya'da (söz konusu birliğin merkezi) yapıldı.

Vareš belediyesi, Tarım Birliği'ne katılmak için kesin olarak tanımlanmış ön koşulları yerine getirerek, dünya çapında toplam 15 ülkeden tarım şehirleri birliğinin 200 üyesinden biri haline geldi. Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği'nin amacı, birliğin tüm üyeleri arasında yoğun bir bağ oluşturmak, gıda üretimi alanında işbirliğini geliştirmek, girdi tedariki alanında karşılıklı yardımlaşmak, pazar bulmak ve küresel üretim kısıtlamalarının üstesinden gelmektir.

Üyeler, adanmış işbirliğine, Birliğin daha iyi çalışması için mevcut tüm kapasitelerin kullanılmasına ve Birlik tarafından her türlü desteğin kullanılmasına yönelik çalışmalarda şeffaflığa kararlıdır.

Meclis'teki Vareš Belediyesi temsilcileri, tarımın kırsal kalkınması için uzman bir ortak olan Dženan Džafo ve tarım alanında özel bir girişimci ve Vareš Salih Memić Belediye Meclisinin meclis üyesiydi. Sendika yönetimi, belediye başkanı Sn. Birliğe katılma sürecindeki temsilciler ve koordinatörler olan Zdravko Marošević ve Vareš belediyesinde tarımı iyileştirmenin gelecekteki yönelimlerine uygun olarak tarımsal üretim için belirli bir destek üzerinde anlaştılar.

Ziyaret sırasında temsilcilerimize gıda fabrikaları, yoğun meyve ve sebze bitkileri bahçeleri, tarım makineleri üretimi için bir fabrika ve ünlü bir bilim ve yenilik bilim merkezi turu verildi.

Vares haber