AGRICITIES ‘E RUSYA FEDERASYONU'NDAN ZİYARET

Haber Tarihi: 23.09.2021
haber

Rusya Fedarasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessili Başkanı Aydar Gashigullin ve Başkan Yardımcısı Alautdin Yarahmedov Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (AGRICITIES) ni ziyaret etti.

Başkanlığını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın yürüttüğü Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (AGRICITIES)’ni Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessili Başkanı Aydar Gashigullin ve Başkan Yardımcısı Alautdin Yarahmedov ziyaret etti. Misafirleri AGRICITIES Genel Sekreteri Dr. Mücahit Sami Küçüktığlı ağırladı.

Ziyarette, Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessili Başkanı Aydar Gashigullin, Rusya Federasyonu yerel yönetimleriyle Türkiye’deki yerel yönetimler arasında özellikle tarım ve güvenli gıda konusunda işbirliğinin artırılmasına olan ihtiyacı dile getirdi. Bu konuda yapılacak çalışmalara katkı sunabileceklerini belirtti.

AGRICITIES Genel Sekreteri  Dr. Mücahit Sami Küçüktığlı ise, “Konya’dan dünyayı selamlıyoruz. Bu selamın altında Çatalhüyük’ten başlayan tarihi bir birikim var. AGRICITIES olarak bu birikimi dünya ile paylaşmak ve işbirliklerimizi geliştirmek üzere yola çıktık. Dünyanın güvenli gıdaya ulaşımında yaşadığı sıkıntı hepimizin malumu. Pandemi süreci ile bu daha belirgin hale gelmiştir. AGRICITIES Yönetim Kurulu Başkanımız Uğur İbrahim Altay başkanlığında Uluslararası işbirlikleri geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak, insanlığın karşı karşıya kaldığı problemlerin çözümüne katkı sunmak istiyoruz. Bu, Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği (AGRICITIES) misyonunun bir parçasıdır. Bu misyon çerçevesinde Rusya Federasyonu yerel yönetimlerini üyemiz olarak görmek bizi mutlu kılacaktır.” dedi.