Karataş Belediyesi - Ali Bedrettin KARATAŞ

Posta Kodu:
Türkiye - Adana - Karataş

Karataş Belediyesi

Karataş, Adana’ya 48 km uzaklıkta,  nüfusu 23 678 olan ilçemizdir. Bölge halkının büyük bir kısmı geçimini balıkçılık ile sağlarken, tarımsal faaliyetler ve gelişmekte olan turizm de en önemli geçim kaynaklarını oluşturmaktadır.

İlçede Tarihi eserlerin yanı sıra, kilometrelerce uzanan sahilleri ve sulak alanları ile tarihinin en önemli kehanet merkezi, liman kenti, aynı zamanda Türkiye’nin değer kazanan en önemli turistik ilçelerinden bir tanesidir.

Bölge de tatilcilerin kullanabileceği kilometrelerce uzunluktaki ince kumdan işlenmemiş bakir sahil şeridi ve denizi ile göz alıcı güzelliklere sahip kumsallar yer almaktadır.

Karataş’ın doğu ve batı bölgelerinde 60 km’lik ince kumdan oluşan kumsalları dünyanın sayılı en büyük kumsallarından biri olma niteliğini taşımaktadır.

Denizi yelken ve rüzgâr sörfünün yapılabileceği özeliklere sahip iyi rüzgâr alan Harbiş kumsalı, ziyaretçilerine yaz kış sportif faaliyetler için imkân sunmaktadır.

Sahil kenti olması balıkçılığın halk tarafından meslek olarak yapılmasının yanı sıra Karataş dışından gelen av tutkunu olta balıkçılarının da uğrak mekânlarından biri olma özelliğini göstermektedir.

Göz alabildiğine uzanan irili ufaklı kumul tepelerinin MotoCross ve Off Road tutkunlarına değişik heyecanlar yaşatabilecek nitelikte olması,  çeşitli yarışlara ev sahipliği yapmasına imkân sağlamaktadır.